Sex a hormony

Sex a hormony

6. června 2016 v 0:04 | Jack Godman

Sex a extáze


Spousta z nás už v životě mělo za sebou několik partnerů a první co nás zajímalo, byl sex. Je to takový hraniční bod mezi platonickým vztahem a vztahem skutečným. Sex je tedy považován za nedílnou součást vztahu a také za jeden z nejdůležitějších bodů. Je to ale opravdu tak? Je sex vážně tak důležitý pro funkci vztahu, nebo posouváme na nejvyšší místa našich priorit něco naprosto zbytečného?

Hormony a zase hormony
V první řadě je dobré ujasnit si termín slova sex. Co to vlastně je a proč? Moderní svět posunul intimní hrátky na takovou úroveň, že někteří z nás ani netuší, jaký je biologický účel.
Sex není ve své podstatě vůbec nic jiného než funkce hormonů a feromonů, které v konkrétní čas působí v našem mozku a zvyšují tak touhu po sexuálním kontaktu za účelem přežití. Zní to sice složitě, ale je to zcela prosté. V přírodě je systém přežití postaven na jediné věci a tou je reprodukce. Tento fakt definoval už Charles Darwin. Takže pokud při sexu žena počne dítě, není to vedlejší efekt, jak nám dnes moderní společnost namlouvá, ale hlavní cíl. A to i přes užívání různých antikoncepcí. Ty vlastně vznikly pouze za jediným účelem, ojebat matku přírodu a užívat si příjemného pocitu euforie bez nutnosti počít potomka. Pak se dá říct, že příroda vyjebává s námi, když i přes užívání antikoncepce k početí dojde :D

Muži vs. ženy
Zatím co ženy mají mnohem citlivější a instinktivnější přístup k sexu a reprodukci, u mužů to zase takový problém není. Hlavně proto, že muži nemusí devět měsíců nosit v děloze plod Smějící se Instinkt pro přežití jasně říká, že vyšší počet partnerek a vyšší rozsévání semene znamená vyšší šanci na zdravého potomka a tedy i na přežití pro budoucí generaci. To znamená, že proto jsou muži sexuálně dravější.
Ovšem i zde platí pravidlo stárnutí a tak se není čemu divit, že s přibývajícím věkem se jak u žen, tak u mužů snižuje sexuální apetit a tím i vliv hormonů, dokud nedojde k přechodu. Jednoduše, příroda tím jasně říká, že čím dříve dojde k početí, tím vyšší je šance na zdravého potomka.

Masturbační honiči
Takže je jasné, že každodenní soulož je doménou spíše mladých. Čím je člověk starší, tím sexuální priorita pomalu upadá a stává se spíše výjimečnou nebo nepodstatnou. Není to žádná věda, neboť nedostatečný sexuální apetit jednoho z partnerů je důvodem většiny nevěr a rozchodů.
A v čem je vlastně problém? Jednoduše v nedostatečném sexuálním uspokojení. Paradoxně, k sexuálnímu uspokojení je zapotřebí pouze jediný člověk. Veškeré společné chvíle partnerů jsou spíše příjemným prožitkem, než frustrující povinností. Mozek si totiž orgasmus dokáže převzít a zpracovat po svém. Problém tedy v tom, kolik lidí se na něm podílí, ale v tom, jaká je psychologie daného jedince. Pokud si vytvoříte závislost na orgasmu s partnerem, bude pro Vás vždy partner zásadním bodem, což bude do budoucna problém, zvláště když budete single. Pokud jste totiž psychicky vyrovnaní, nebude mezi masturbací a sexem s partnerem takový rozdíl. Sex s partnerem by tedy měl být opravdu spíše zážitkem, než zásadní nutností a povinností.

Láska a válka
Jak je tedy patrné, sex není a nikdy nebyl prioritou, byť ho naše moderní společnost tak staví. Pro fungující vztah je pravidelný sex úplnou zbytečností, neboť sex neslepí vztah, jehož základy nejsou pevné. A tak se tedy dostáváme k výsledku, že lásku nemusí nutně provázet sex a že fungující sex není nic jiného než dočasně fungující hormonálním vztahem. Ovšem všechno, co je založeno na krátkodobých hormonálních výkyvech, se musí rozpadnout. Proto se snažte nehledat ve vztahu sex za každou cenu.
 
 

Reklama