Muži a mrchy

Muži a mrchy

6. června 2016 v 0:10 | Jack Godman

Potvora do dvora


Svět se rapidně mění a s ním i jisté zažité představy o tom, jak se má v určitých situacích postupovat. Zatím co ve středověku byli ženy submisivní a poddajné, dnes chtějí něco víc. Být součástí něčeho daleko přínosnějšího, než jen ženou v domácnosti...hovno. Takhle to zní z úst mnoha feministek. Jenže jak je to ve skutečnosti?

Mrchy v akci
V historii nebyly ženy žádní andělé. O většině z nich se však nedozvíme z žádných filmů nebo knih. Jednoduše proto, že nebyli nějak významné nebo slavné. O to zajímavější byl ovšem fakt, k jakým intrikám se ženy uchylovali ve snaze o neplnění svých ambiciózních snů. A obvykle jako zbraň sloužili muži, co by zmanipulované loutky.
A že byly ženy v minulosti daleko poslušnější a věděli, kde bylo jejich místo? Další mýtus. Ženy měli ambice a v mnoha případech byli mnohem ráznější a radikálnější, než jejich mužští druhové. Nakonec, už ve Starých pověstech českých jsme si mohli přečíst o první ženské revoluci, kdy ženy chtěly stejná práva. Ať už tato báje vychází ze skutečnosti či nikoli, hlavní myšlenka má reálný základ.

Femina
Ale dost bylo historie. Tu nikdo z nás nezmění. Naproti tomu, dnes zažíváme éru, která doslova dává ženám onu svobodu a práva, po kterých tak dlouho toužili. Jenže rovnováha má jednu nevýhodu. Žádná ze stran nedopustí, aby měla ta druhá navrch. To je důvod, proč se i v dnešním jednadvacátém století vedou boje mezi mužskými a ženskými feministy :D Více se dozvíte v rubrice mého blogu Feminismus.

Temná a světlá strana
Pokud se ovšem neřadíte k populaci, která by zastávala z principu názor, že muž je tvořen pouze pyjem a varlaty (nic jiného nepotřebují), pak můžete ženy rozdělit do dvou skupin.
První skupina si chce užívat života. Sex, chlast občas i nějaké to éčko. Ve své podstatě jde o ženy, které se nechtějí vázat něčím zásadním a trvalým. Vztahy slouží buď pouze k ukrácení času, nebo samoty, případně nějaké té zkušenosti, se kterou se mohou pochlubit kamarádkám.
Druhá skupina žen si nepotřebuje nic dokazovat, protože mají celkem jasno. Své si odbyly v pubertě a teď je zajímá pouze to, kde sehnat dostatečně použitelného chlapa k založení rodiny. Finanční zázemí usnadní budování základní struktury a svatba zajistí, že při rozchodu si to chlap vyžere.

Krásná a chytrá
To, jak bude žena v některé z těchto skupin úspěšná, zajišťují dva atributy. Charisma a inteligence. I když skutečnost že je žena krásná nevylučuje fakt, že je i velmi inteligentní, pravda bývá taková, že i přes všechnu svou inteligenci se krásná žena spoléhá více na své charisma. A není se čemu divit, vždyť u mužů to funguje úplně stejně.

Navíc krásná a hloupá žena může být v životě šťastnější, než ošklivá a inteligentní. Proč? Protože hloupá žena nemusí řešit, že je hloupá a nepřemýšlí nad tím, co mohla mít a co ztratila.
Ale dost bylo těch antifeministických keců. Pravda je taková, že krása nebo inteligence jsou naprosto relativní pojmy. Jádro spočívá v tom, jaká komunita lidí a v jaké situaci zrovna danou ženu hodnotí. To znamená, že vždy kolem nás bude někdo, kdo nás bude hodnotit. Kamarádi, rodiče, známí, přítel, manžel, atd. Každý člověk, případně skupina si vytvoří na daného jedince hodnocení, podle svého nejlepšího uvážení. A pokud Vám někdo říká, že Vás hodnotit nemůže, protože jste mu tak blízcí, nebo že nemá nezaujatý pohled, tak Vás jen nechce urazit (nebo neumí lhát). To se samozřejmě týká i mužů, ale muži nejsou tolik zaměřeni na okolní smýšlení. I když pořádně tvrdá kritika od ženy umí taky zabolet a zranit nějaké to ego.

Za oponou
Tak jako jsou mužům zcela tajemné ženské záchodky, tak se může zdát i tajemný výběr partnera. Všeobecně jsem tento problém rozebíral v rubrice Dokonalý partner a Láska. Pojďme se ale teď podívat trochu blíže na to, jaké mají ženy možnosti a jaký je jejich nevyužitý potenciál:

Zadek a prsa
Ženy jsou fascinující stvoření. Stačí jen tak málo, jen poukázat na své přednosti, případně trochu zaflirtovat, a může, získat prakticky cokoli si zamane. Tak silná je mužská erekce, že se žena ani nemusí moc snažit (respektive poukázat i na další přednosti, jako je například intelekt). Sexistické? Jistě, ale která žena by netoužila si alespoň jednou v životě vyzkoušet, jaký je to pocit, mít chlapa na vodítku Mrkající

Miss černé díry
Klasický příběh. Žena potká šarmantního gentlemana, který ji nabídne možnost, vystoupit v celostátní televizi, jako miss. Ví, že nemusí vyhrát, stačí jen, když si ji všimne vhodný agent a nabídne ji práci modelky. Doufá, že než skončí ve své profesi, bude mít dostatečné finance na to, aby si zaplatila plastiku a mohla zůstat mladá ještě pár desítek let. A až jednou krásná nebude, její život skončí.
Krásné ženy totiž mají jednu velkou slabinu. Nepřipouštějí si, že jsou krásné. Chtějí si to dokázat a jak lépe si dokázat něco, než tím, že to posoudí celá země, ne-li svět. Bohužel, krása je jen přechodný, krátkodobý stav, který se nakonec rozplyne jako pára nad hrncem. Vzpomínky a soudnost ovšem zůstanou až do smrti, pokud je žena nezamlží chlastem nebo drogama.

Kdyby byl Einstein ženou
Krásné ženy mohou být i inteligentní a šťastné. Jenže místo toho sedí doma a občas zajdou někam s kamarádkami, kde doufají, že si jejich nevinného a stydlivého pohledu všimne fešák, který k ní směle přistoupí a po vzoru nastudovaných románů prožije osudovou lásku. Bylo by to jistě fajn, jenže realita není 50 odstínů šedi. Šprtky a intelektuálky jsou více než jakékoli jiné dívky standardně obětí úchylů a pedofilů, kterých je jak na online seznamkách, tak i barech nebo hospodách opravdu spousty. A věřte nebo ne, počet přečtených knih tady opravdu neznamená poměrnou výši intelektu. Žádný krasavec s čestnými úmysly (při nejmenším stejnými jako máte Vy) k Vám nepřijde jen proto, že jste se na něj párkrát podívala.
Zde nahrává mužům ještě jeden fakt. A to, že tyto ženy obvykle nemají tolik zkušeností, aby dokázali už od pohledu pochopit, že se schyluje k něčemu, co rozhodně nechtěly.

Na lov jen s flintou
Správná žena má být trochu mrcha a trochu anděl. Má se nechávat lovit mužem a má být přítulná s vytasenýma drápkama. Jistě, taková žena přiláká pozornost. Před tím je ovšem potřeba si odpovědět jednu otázku. Jaký typ chlapa vlastně chcete přitahovat a má ten typ mužů pro podobné ženy opravdu slabost?
Pokud si odpovíte, že chcete čestného a hodného muže pro rodinu, tak na tenhle způsob návnady zapomeňte. Platí zde totiž pár základních pravidel, které se dají aplikovat také pro lov divoké zvěře:
1. Pokud si chcete hrát na lovnou zvěř, pak se musíte smířit s tím, že jste lovena a že cílem je dostat Vás na talíř.
2. Lovec si svou kořist vždy vybírá, nikdy ne naopak.
3. Pokud si lovec vezme na lov psa, nejspíše neutečete, ani se neschováte.
4. Uprostřed lovu si toho už moc nerozmyslíte.
5. Pokud si to přeci jen rozmyslíte, utíkejte a doufejte, že budete mít štěstí.
6. Pokud si chcete hrát na škodnou, mějte na paměti, že dříve nebo později sklapne past.

Rybář na háku
Jinak jsou na tom ovšem ženy, které obrací zažitý stereotyp a začnou si hrát na lovce. Jistě, mnoha mužům bude zprvu lichotit nebývalý zájem ženy a možná si ho budou i užívat. Ovšem jen do doby, než zjistí, že si domů nepřinesli zlatou rybku, ale pijavici, které se ne a ne zbavit. Uhánění mužů může mít i své klady a dokonce i happyend. Jenže stejně jako při rybolovu, i zde je nutné mít dostatečnou trpělivost a počkat si na správnou příležitost.
V dnešní době, kdy ženy od mužů očekávají, že vždy udělají první krok, jsou ženy, které se k tomuto kroku samy odhodlají, ve velké výhodě. Nečekají totiž, co na ně zbude, ale díky akci mohou chytat ty nejlepší kousky a když jim nebude chycený kus vyhovovat, vrátí ho zpět do vody (v opačném případě ho vykuchají Smějící se ) Pokud budete trpělivé, máte vyšší šanci na nalezení svého životního partnera, než vaše sokyně.

Mrchy a mršince
Proč tedy mrchy přitahují muže? Odpověď je naprosto jasná. Nepřitahují. Mrchy prostě loví, co se ulovit dá. Lepší otázka je, proč muži, kteří se zamilovali do mrchy, přitahují Vás. Možná prostě chcete spasit tohoto jedince od toho, co ho čeká, nebo prostě žárlíte na skutečnost, že zatím co vy jste slušná a single, ta mrcha už vystřídala deset chlapů. Možná že proto, že je v lovení aktivnější a úspěšnější. V zásadě se ovšem nejedná o nic převratného. Je to proto, že lidi přitahuje tajemno a neznámo. Onen muž by se Vám nejspíše ani nelíbil. A kdyby došlo opravdu na vztah, dopadlo by to katastrofou. Jenže to se nikdy ve skutečnosti nedozvíte a to je to, co Vás na tom tak děsí i láká současně.
Typ mrchy je tedy vhodný pro ženy, které se chtějí bavit a nemají problém se na vše dívat s nadhledem (včetně mužů). Pro Vás ostatní, najděte si jinou cestu. Být mrchou rozhodně není žádná výhra a spíše víc ztratíte, než získáte. Nemluvě o tom, že ke šťastnému konci Vás to nepřivede.
 
 

Reklama