Kamarádský sex

Kamarádi co se mají rádi

5. července 2016 v 16:03 | Jack Godman

Kamarádi, co se mají rádi


Moderní svět už sex nevnímá jako velké tabu a i když někteří ještě zastávají konzervativnější přístup, mladí se stále více adaptují na novější způsoby, jak vést vztahy. Jedním z nich je "Kamarádství s výhodami". Dnes poměrně oblíbená forma, jak si užít bez nutnosti míchat do vztahu emoce. Jistě má to své výhody i nevýhody a to je vlastně důvod, proč je tohle téma tak často rozebíráno s odlišnými výsledky.
A abyste neřekli, že všechno co píšu je jen o chladné a vypočítavé analýze, tak tenhle typ vztahů preferuji i já a to i přes skutečnost, že je to proti mému morálnímu cítění Smějící se

Nejlepší přítel
První věc, kterou by si měl každý ujasnit před tím, než k tomuto vztahu přistoupí, je, jaký chce výsledek. Není žádným tajemstvím, že sexuální přátelství nemůže vydržet věčně. Je tedy velmi důležité si ujasnit, jestli tenhle typ vztahu provozovat s dobrým kamarádem nebo kamarádkou, které se rádi svěřujete a kteří jsou vašimi spřízněnými dušemi, nebo s někým, koho vlastně moc dobře neznáte.
Mýtus je v tom, že lidé vnímají sexuální stav jako vyšší formu vztahu. A že přátelství se díky tomu dostane na mnohem vyšší úroveň a budete si o to bližší. Nakonec, koho by intimnosti nesbližovali, že?
Jenže tohle je chyba. Jakýkoli posun ve vztahu znamená narušení integrity předchozího vztahu. Ve chvíli kdy s nejlepším kamarádem vstoupíte na území sexuálních praktik, přestává být Vaším nejlepším kamarádem a dostává se na rozmezí mezi vztahem a osamělostí. Velkou roli pak hraje skutečnost, že dobří kamarádi vlastně nejsou citově prázdní a tyto city se nadále prohlubují. To znamená, že velmi brzy tento stav začne být na obtíž. Zjistíte, že svému nejlepšímu kamarádovi už zkrátka nemůžete říct vše, dlouhodobý vztah nepřichází v úvahu a udržet pouze sexuální pouto také nejde, nemluvě o tom, že minimálně u jednoho z partnerů se city nakonec prohloubí do zamilovanosti. A nezbude nic jiného, než vztah ukončit pro dobro Vás obou. Jenže to co zbude, už se jen stěží dá nazvat nejlepším přátelstvím. Dotyčnému již nemůžete říct všechno, protože fragmenty citů ho budou zraňovat, stejně, jako Vy jste nikdy neměli v úmyslu své spřízněné duši ublížit. Leč, to co se stalo, se již nemůže vrátit zpět.
Má rada zní, nikdy a za žádných okolností se nepokoušejte o sexuální vztah s nejlepšími kamarády.

Otazník s vykřičníkem
Jak tedy přistoupit k sexuálnímu přátelství, když nejlepší přátele je lepší do této problematiky nezatahovat? Ideální jsou přátelé, kteří nejsou Vaši oporou. Zkrátka lidi, které znáte, ale ke kterým nechováte žádné city a pokud možno, nejsou spojeni s Vašimi nejlepšími přáteli. Proč? Protože nikdy nevíte, jestli k Vám Váš nejlepší přítel nechová nebo někdy nechoval nějaké větší city, o kterých nevíte. A pokud si začnete v kolektivu přátel, můžete celkem snadno a neúmyslně rozvrátit celý kolektiv. Proto preferujte kamarády, kteří jsou mimo dosah lidí, na kterých Vám záleží. Nejlépe z naprosto odlišného prostředí.

Porušení pravidel
Ovšem mějte na paměti, že i tohle kamarádství jednou skončí. Proto je potřeba mít jasně definované zásady a pravidla. Pravidla si můžete stanovit vzájemně, ale nikdy nemůžete odpovídat za to, co se stane na druhé straně. Pravidla jsou tedy hlavně pro Vás samotné.
Žádné city - jakmile zaznamenáte, že se vytváří hlubší pouto k Vašemu protějšku, okamžitě vztah ukončete.
Pouze dočasné - žádný sexuální vztah netrvá věčně. Počítejte s tím, že jde pouze řádově o měsíce a že z toho nic trvalého nebo dlouhodobého nebude.
Komu se svěřit - pečlivě si naplánujte, komu se s tímhle vztahem chcete svěřit.
Zamilovala se - častěji jsou to právě ženy, u kterých se jako první projeví emoce, ale nemusí to být pravidlem. Pravidlem by ovšem mělo být, že pokud se protějšek začne projevovat hlouběji, začne preferovat romantiku atd., vztah neprodleně ukončete. V pozdějších fázích už můžete čelit scénám.
Hajzl a mrcha - sexuální vztahy se mohou na jednu stranu jevit jako perfektní, ale nesou sebou i temnou stránku. Často je nezbytné někomu citově ublížit. Pokud nejste na tohle připraveni a nedokážete se dostatečně zatvrdit, pak tenhle typ vztahu vůbec neprovozujte. Výčitky Vás zničí.
Čas a místo - scházejte se na neutrálních místech. Když na to přijde, musí být schopný jeden z Vás okamžitě odejít bez větších komplikací.

Nebe a ráj
Zdá se to být poměrně náročné a nepříliš efektivní. Proč tedy vlastně provozovat sexuální kamarádství, když rizika s tím spojená jsou spíše destruktivní? No, pojďme se podívat na to, jaké výhody vlastně z takového vztahu plynou:
  1. Odbourání sexuální frustrace
  2. Žádné city, které by vztah komplikovali
  3. Můžete mluvit prakticky o všem, protože na tom nezáleží
  4. Můžete provozovat sexuální praktiky, jaké by jinak byli problémové
  5. Nemusíte druhému partnerovi nic vysvětlovat, protože jste oficiálně single
  6. Jde jen o to si užít, takže můžete myslet na sebe
  7. Určitá jistota, že partner není nakažený

Peklo a oheň
Takhle se jeví tento typ vztahu spíše jako privátní služba a svým způsobem se dá říct, že v tom ani nějak velký rozdíl není. Ano, jako neplacený privát, nebo eskortní služby jen s tím rozdílem, že zde se platí sexem (tomu říkám ironie Smějící se). Jenže je to jen sex a sex bez emocí má vlastně jednu velkou nevýhodu. Není ničím, než pouhým sobeckým uspokojením. Jakmile se vytratí kouzlo vztahu a určité formy lásky, stává se sex jen pouhou prázdnou berličkou. Úplně stejného výsledku dosáhnete masturbací před pornem, nebo časopisem. Rozdíl je pouze v tom, že druhý člověk Vám dává pocit, že v tom nejste sami a máte ze sebe lepší pocit. Jenže co z pocitu, když ho nemáte s kým sdílet? A pouhý orgasmus nezakryje tu prázdnotu a samotu, kterou pociťujete ze svého single stavu. Jen si zkuste sáhnout do svého svědomí a říct, že tomu tak není. Více se dočtete v článku Dokonalý sex.

Jednorázovka
Dalším typem vztahu, je vztah na jednu noc. Užít si, a pak už se nikdy víc nevidět. Žádné riziko citů nebo toho nutnosti chodit na rande. Jistě, dostatek alkoholu v krvi značně pomáhá odbourat zábrany a nepřemýšlet nad případnými důsledky. Tedy dokud nezjistíte, že jste si domů přinesli kromě kocoviny ještě nějakou tu breberku. To pak na takový sex nezapomenete ještě dlouho po tom, co přestane řezání během močení.
Tohle je rozhodně jeden z nejrizikovějších typů vztahů a z drtivé většiny je právě tohle příčina přenosu pohlavních a jiných chorob. Ideální pro feťáky, nebo lidem, kterým je jejich život naprosto ukradený. Ale pokud tomu tak není, pak je lepší mít alespoň přehled o tom, s kým spíte a proč.
Jednorázové vztahy bych tedy nedoporučil nikomu. Jednoduše i pro to, že pokud už dojde k tomu, že se opijete a máte okno, pak takový sex postrádá jakýkoli význam. Tedy pokud zrovna nechcete zapomenout na nejhorší sex ve svém životě Smějící se Více o alkoholu se dočtete v článku Alkoholismus.

Závěrem
Co říci na závěr? Snad jen to, že ani vztahy na jednu noc a ani sex s kamarády zkrátka nemůže vykompenzovat špatné zkušenosti ze vztahů, nebo snahu dokázat si, že vztah vlastně člověk nepotřebuje. Rozhodně to není ideální způsob, jak vést svůj život. Spíše se zkuste zamyslet nad tím, proč Vaše vztahy ztroskotaly a proč se dalších vztahů bojíte. Třeba zjistíte, že to co Vám chybí, nemusíte hledat v nezávazném sexu, že jen stačí zkusit pochopit pár věcí, které Vám pomohou svého životního partnera najít. Cesta je to jistě těžká, ale ne nemožná. Zkuste se podívat do článků Dokonalý partner nebo Realita partnerství.

A teď taková zajímavost. Myslíte si, že muž a žena mohou být pouze kamarády, aniž by ze strany jednoho či druhého nešlo o něco víc?
Hlavní motivací muže je překvapivě soulož se ženou. Pokud by se tato možnost eliminovala, tedy, že by u muže byla eliminována naděje, že k sexu jednoho dne dojde, kolik opravdových kamarádských vztahů by to zničilo?
Pro ženy existuje malý test, který odhalí, zda jejich kamarád je opravdu jen kamarád, nebo tajně touží po něčem větším. Stačí, když je žena požádá o sexuální službu (nemusí k ní reálně dojít). Pokud odmítne, je to buď kamarád, nebo gay, v závislosti na jedinci. Ale pokud neodmítne, může si být žena zcela jista tím, že její kamarád není jen kamarád (alespoň z jeho pohledu).
Ovšem pozor, tento test ničí kamarádské vztahy. I když k sexu nedojde, může mít odhalení spoustu negativních dopadů, nemluvě o tom, že kamarádské pouto se tím navždy rozbije. Pečlivě tedy zvažte, koho této zkoušce podrobujete a zda vážně chcete znát pravdu.
Bohužel, pro muže žádný takový test neexistuje, neboť ženy dokáží v tomto ohledu daleko lépe maskovat své city.
 
 

Reklama
Reklama