Dívčí peklo

Dívčí peklo

9. února 2018 v 15:16 | Jack Godman

Dívčí peklo


Jak daleko mohou lidé zajít v něčem, čemu se na venek říká partnerský vztah?

Mladá a krásná
Emily bylo čerstvě 20 let. A stejně jako většina dvacetiletých děvčat, měla jistou naivní představu o světě kolem sebe a o tom, jak vlastně všechno funguje. Ačkoli puberta už byla za ní, hormony se stále neustálili a tak se nechávala velmi často unášet emocemi. Nakonec, která žena by tenhle stav neznala?
Jako většina žen, i Emily měla ráda tanec, hudbu a zábavu. Emily byla sice starší ročník, ale ve své podstatě si můžete představit takovou obdobu dnes bez chytrých mobilů a luxusních aut Usmívající se Uměla se odvázat a bavit, pít alkohol, věřit na lásku. Každá dívka v tomto věku touží po tom, že potká svého vysněného prince. Muž, jenž bude ideální kombinací reprezentativního vzhledu, a ideálního charakteru, vhodného pro dlouhodobý vztah. Dnes už víme, že taková kombinace neexistuje, ale před rokem 89 lidé neztráceli ideály a naděje Usmívající se

Jak to bylo
Potíže je v tom, že mladým dívkám se sny plní a tak našla i Emily svého vysněného prince. Vysokého, opáleného, vypracovaného. Zkrátka muž, vedle kterého by se každá žena cítila bezpečně a který ji dopřeje správné vyvrcholení jen při pohledu na jeho tělo. Nutno dodat, že Emily byla krapet posílena alkoholem, takže některé prvky se mohli zdát přitažlivější, než ve skutečnosti byli. Jmenoval se Hans.
Ale byl milý a zdvořilý. A tak začala další kapitola Emiliina života, který by se hodil spíše do lehce erotického románu pro ženy ve stylu E. L. James. A vlastně tady bychom mohli celý příběh uzavřít stylem, žili spolu šťastně.

Usmiřování
Jenže štěstí není zrovna to, co se mladým dívkám plní, když je jim dvacet. Nebo třicet. Nebo čtyřicet. Nebo padesát.
Zkrátka vztah byl dokonalý. Kromě sexu si užívali společné chvíle, i společnost a kulturu. Ale Emily měla i své kamarády a kamarádky, se kterými trávila ráda čas. A jednou se sešla se svou kamarádkou, aby společně probrali novinky v jejich životě. Žel bohu, zazdila schůzku s Hansem, což ji nepřišlo tak zásadní, neboť Hanse viděla skoro každý den. Alespoň to si Emily myslela.
Další den ji ovšem připravil tvrdou ránu. Schůzka s Hansem začala dle očekávání, ale ten začal okamžitě vyčítat Emily, že si dovolila ho nechat samotného, zatím co ona se bavila. Všechny argumenty, které Emily měla, okamžitě srazil na zem tím, že se oháněl svou láskou k ní. Pokud ho milovala, neměla ho přece odstrčit na druhou kolej. Nakonec Emily přesvědčil o tom, že se nezachovala správně, když mu ani nedala vědět a omluvila se mu. Po krásném usmiřovacím rituálu pak bylo zase vše zalité sluncem, jako před tím.

Temné mraky
Jenže mraky se pomalu stahovaly nad Emily a ta měla teprve pocítit, důsledky své naivity. Když Emily dělala co hans chtěl, bylo vše v naprostém pořádku. Ale když udělala něco jinak, něco podle sebe, začaly scény, křik a manipulace. Z počátku se to týkalo jen zásadních věcí, nebo alespoň, které měli být pro Hanse zásadní, ale jak šel čas, všechno se začalo měnit. Hans se stal agresivním a vysoce žárlivým partnerem. Emily postupně omezoval ve všem, co dělala, pokud to nebylo podle jeho představ. A pokud to podle jeho představ nebylo, začal se ohánět vším, čím se ohánět mohl. Když šla Emily někam sama, říkal ji, že se kurví, protože by bez něj jinak nikam nešla. Když s ním nechtěla spát, začal ji vyčítat, že ho nemiluje a že pro ni dělá vše, co ji na očích vidí. Samozřejmě ji dával drahé dárky, aby jí je později mohl vyčítat, pokud by udělala něco špatně. Zkrátka Emily začala pomalu ztrácet svobodu. Nesměla jít nikam bez jeho přítomnosti a nesměla dělat nic bez jeho souhlasu.

Poslední kapka
Nebýt Emiliiných přátel, možná by Hans měl absolutní dominanci. Hodně přátel ztratila, protože ji Hans zakázal se s nimi dále stýkat, ale rodinu ji mohl zakazovat stěží. A tak se návštěvy rodičů staly pro Emily vysvobozením, kam se chodila ukrýt před Hansem. Samozřejmě, že když se Emily vrátila domů, čekala ji další sprcha hrubých výrazů a nadávek, ale když ji Hans chtěl přimět, aby své rodiče odřízla tím, že se přestěhují, Emily se poprvé Hansovi postavila a důrazně mu řekla, že tohle neudělá. Hans zkoušel různé druhy vydírání, ale Emily už měla dost jeho scén, manipulací a začala chápat, že se schyluje k ukončení vztahu. Emily to už sama chtěla a chtěla mít konečně klid. Ale Hans odmítl přijmout její vzpurnost a uprostřed té příšerné hádky, ve které létaly vzduchem vulgární slova, se Hans neudržel, a dal Emily facku tak silnou, že málem spadla na zem.
V tu chvíli už Emily věděla jasně, že k Hansovi necítila nic jiného než lítost. Ale teď zmizela i lítost a zůstal jen vztek. Okamžitě se sbalila a odešla z bytu, i přes Hansovy prosby a sliby, že nic podobného už nikdy neudělá. Ale Emily prostě už chtěla mít klid.

Láska až za hrob
Hans se však místo toho, aby pochopil, co udělal, rozhodl Emily získat zpět. Nejprve zkoušel vyznávat lásku a omlouvat se, jak to jen šlo. Sledoval ji na každém kroku (tehdy ještě nebyl stalking definován) a snažil se ji jakkoli přimět, aby ho zase milovala. Ale Emily už věděla moc dobře, že s Hansem nechce už mít nic společného. A tak se Hans rozhodl přitvrdit. Když s ním Emily nechtěla být po dobrém, pak s ním měla být po zlém. Hans se začal uchylovat k výhružkám sebevraždou. Každou schůzku Emily ujišťoval, že pokud nepřijde, zabije se kvůli ní. Takhle silné psychické vydírání Emily nezvládla a ke schůzkám nakonec svolila.
Při nejmenším doufala, že Hansovi nějak domluví a že ho nějak přesvědčí, aby ji dal pokoj, jenže Hans odmítal cokoli, co Emily říkala a dál se fixoval jen na její osobu. Nic z toho, co mu řekla, nezabralo a po pár schůzkách Emily pochopila, že Hanse nikdy nepřesvědčí, aby se choval rozumně. Jen dál opakoval své naučené fráze, kupoval ji dárky a snažil se ji přimět, aby ho zase milovala. Každou schůzku ji při tom jasně dával najevo, že pokud nepřijde, tak se opravdu zabije. Na důkaz a podporu vážnosti svých slov si na schůzky nosil oprátku nebo nůž.

Svět pro dceru
Když ale Emily pochopila, že je marné mu něco vysvětlit, rozhodla se, že už se mu nebude podřizovat ani ve schůzkách a tak se stalo, že nepřišla, smířena s tím, že pokud by to Hans udělal, měla by konečně klid. Takové štěstí však neměla. Když Hans pochopil, že i tahle cesta je uzavřena, znovu přitvrdil. Tentokrát už stylem, že ji začal sledovat k domu. V noci se okolo domu procházel a nechával ji stopy, aby viděla, že tam byl. Tohle už Emily nevydržela a konečně se svěřila svému otci.
Toho popadla zuřivost, jakou v životě ještě nezažil a nebýt Emily, asi by za Hansem okamžitě vyrazil a zabil ho. Ale Emily ho dokázala uklidnit. Při nejmenším na tolik, aby hned neudělal blbost, která by mohla mít dlouhodobé následky. Ale i Emiliin otec věděl, že to tak nemůže nechat a tak jednoho večera svolal své kamarády a počkal si, až Hans opět přijde k jejich domu. Té noci se její otec vrátil až skoro nad ránem. Nikdy Emily neřekl, co se té noci stalo, ale od té noci už o Hansovi nikdy neslyšela a tím její noční můra skončila.

Zotavení
Hans se bohužel na Emily podepsal i psychicky. Celá ta doba, po kterou ji citově týral, se projevila na jejím psychickém stavu. I když problém s Hansem skončil, zlé sny a strach v Emily přetrvávaly dál.
Proto jistou dobu užívala antidepresiva, než se její stav trochu stabilizoval a Emily mohla zase normálně žít. Časem se vdala a měla děti, ale to co zažila s Hansem, si bude pamatovat až do smrti.
 
 

Reklama