Americký prezident

Americký prezident

21. ledna 2017 v 21:42 | Jack Godman

Americký prezident

Tohle téma mě nechávalo chladným v podstatě po celou dobu, co se řešili americké prezidentské volby. A nějak jsem ani neměl v plánu se tímhle tématem zabývat. Jenže inteligence lidí, jak se zdá, v poslední době prudce klesla a já se tím začínám bavit. Takže proč o téhle nesmyslnosti nenapsat pár nesmyslných řádků Mrkající

Kdo je president
Už v době amerických voleb jsem předpokládal, podle svých analýz, že Donald Trump prostě musí volby vyhrát. Američané zkrátka ctí své republikánské kořeny a až na pár výjimek, to byla převážně Republikánská strana, která dosadila své kandidáty, do prezidentského křesla. Co možná nevíte, je, že třeba Abraham Lincoln patřil k republikánům. Nebo že Franklin Delano Roosevelt, či jeho nástupce Harry S. Truman, kteří rozhodli o použití jaderných bomb, byli členy demokratické strany.
Ovšem, dnes už neplatí ani to, že republikáni jsou striktně konzervativní a že ctí spíše původní americké hodnoty (což kromě zotročování afrických obyvatel, nebo obsazování půdy domorodým obyvatelům Ameriky, se dá dnes říct už jen o americké obezitě). Naopak, dnes jsou i republikáni již poměrně otevření a přizpůsobiví, a že je vlastně úplně jedno, která strana to vede. Podstatnější je, která tvář to je. A Hillary Clintonová, která se snažila uspět hlavně u feministek, nemohla uspět. Feministky totiž nepatří k oblíbené skupině ve světě a to většinou ani u žen, neboť na ně vrhají špatné světlo a ženy se pak mnohem více stávají terčem slovních útoků. Jenže silná a nezávislá žena, která se snaží obsadit prezidentské křeslo, kterému doposud vládli výhradně muži, zkrátka nemůže působit jinak, než jako emancipovaná feministka, toužící po moci. I kdyby se snažila sebevíc. Ale osobně proti Clintonové nic nemám. Kdyby volby vyhrála ona, byl by to minimální rozdíl a to by zase protestovali zastánci Trumpa.
No, ať už se k tomu stavíte jakkoli, situace je prostě taková, že Donald Trump je Americký prezident.

Kdo byl president
Kromě demonstrací proti Trumpovi a pár debilních výroků našich inteligentních politiků, se kolem celé Ameriky vlastně nic nedělo. Až doposud.
Trumpova inaugurace opět zvedla hromadu nemyslících ovcí ze židlí, vstříc mrazivému počasí. Všude se protestovalo a demonstrovalo proti Trumpovi. Dokonce i u nás na Václavském náměstí. Dvě stovky lidí, kterým se nelíbí, že Trump má být prezidentem. A aby lidé nevypadali jako úplní idioti, sloučili to s pochodem za ženská práva. Tady už jsme se i já zastavil a to jsem zvyklí na ledacos. Jako WTF?
Že Američané budou protestovat proti Trumpovi, jasně, to se dá pochopit, i přes to, že mají demokracii a že si ho dobrovolně zvolili. Ale proč sakra protestují lidé v Antarktidě? Jim může být totálně u prdele, kdo je americký prezident, i kdyby ženy zotročoval.
A to mě vede k druhému bodu. Trumpa absolutně nesleduju a je mi jedno co si kde kecá. Je to jeho problém. Ale když jsem začal číst články o jeho neslavných výrocích, proti ženám, začal jsem se o to trochu víc zajímat. Možná že kecal nějaké šovinistické žvásty někdy v televizi, ale chtěl jsem vědět hlavně, co řekl a co ženám tak moc vadí.
A tak jsem hledal. Hledal a hledal a hledal. A víte, co jsem našel? Úplnou píču. Všechno co jsem našel, bylo nějaké 11 let staré video, ve kterém se údajně nějak nevhodně vyjadřoval ke svým fanynkám. Nevím, neviděl jsem ho, mám na práci lepší věci.

Co udělal president
Tak si to shrňme. Před 11 lety, kdy ještě Trump ani netušil, že bude prezidentem, nakecal nějaké píčoviny do médií. A téměř po 11 letech se ženy seberou a jdou proti tomu protestovat? Jako že 11 let mi to nevadilo, ale dneska mi to vadit začalo? WTF? A ještě ženám na celém světě?
To už je exponenciální nárůst debility v naší populaci. A světe div se, přichází právě z ženských úst. Nejsem šovinista a je mi jedno, co si ženský dělají, pokud si neustřelí hlavu, což se občas taky stává. Ale tohle je hlavně důvod, proč se šíří fámy, že ženy jsou hloupé a méněcenné.
Představte si, že Miloš Zeman se napije rumu ve vánočním projevu (já vím, někteří si to ani představovat nemusí). Ale protože teď zrovna taky chlastáte, tak si řeknete, že vám to nevadí. Nebude vám to vadit pět, deset let. Pak uvidíte někde na ulici opilé dítě a začnete vyřvávat, že je to chyba našeho dávno zesnulého prezidenta. Že to on dal dětem špatný příklad a začnete demonstrovat proti tomu, aby byla jeho mrtvola exhumována a následně potupně pokálena a vhozena do řeky.

Kdo je Amerika
Nejsem fanoušek amerického stylu života a ani jejich způsobu poameričťování světa. Prostě jsem ten typ, který pošle do hajzlu jak Američana, tak třeba Araba, nebo muslima. Ano, nejsem žádný xenofob, nebo rasista. Prostě uznávám jen českou rasu Smějící se
Na druhou stranu, všechna ta kritika na stranu Američanů mi už taky leze na nervy. Jasně, Američani nejsou žádní andílci, ale to svého času nebyla žádná země světa. Starověký Řím v Itálii. Napoleonovy války ve Francii. Hitlerův vzestup v Německu. Atilovy migrace z Mongolska. Stalinovy gulagy v Rusku. Ať se podíváte kamkoli, vždycky najdete zemi, která má na rukou hodně krve. Házet to všechno jen na Američany je vážně trochu pokrytecké.
No, tenhle článek je poněkud kratší, ale má potřeba prosazení názoru a touha po pozornosti bude i tak naplněna Usmívající se
 
 

Reklama