Energetický Drákula

30. března 2018 v 22:19 | Jack Godman |  Duchovní svět

Energetický Drákula

Poslední dobou řeším existenci jevu, zvaného energetický upíři. Na existenci se shodují příznivci paranormálních jevů, i někteří pseudo-psychologové. Naproti tomu, proti mluví spousta fyzikálních faktorů. Jak to tedy je a existuje to vůbec? Dnes se podíváme na jeden z celosvětově nejrozšířenějších mýtů. Tak pojďte si dát pořádnou dávku Drákuly bez cukru, v dalším článku Skrytá pravda.

Upíři a vlkodlaci
Nejprve si řekněme, co to vlastně takový upír je. Upír, nebo také vampýr, je fiktivní dílo Brama Stockera, příhodně nazvané jako Dracula. Ačkoli samotná podstata vampirismu je fiktivní, vychází částečně z faktické historie.
Na světě totiž existují nebo existovali skupiny a kmeny lidí, které využívali rituálů, ve kterých byla požívána krev nepřátel. Důvod je prostý. Věřili, že požitím lidské životní tekutiny, získají jeho sílu (alternativně se něco podobného dělalo i se srdci, případně se využívali jiné části těl). Ale krev byla symbolikou lidskosti už od pradávna. Samozřejmě, že původní příčinu bychom našli v přírodě, neboť jsou druhy, které se vyloženě živí krví teplokrevných savců.
Bram Stocker rozšířil tento mýtus o jednu z historických postav, kterou byl Vlad III. Dracula (1431 - 1436). Byl Valašským knížetem. Později proslul svou přezdívkou, Vlad Napichovač, kterou si vysloužil svým krutým usmrcováním nepřátel, narážením na kůly. Jen pro zajímavost, počet obětí, které Vlad usmrtil, se odhadují na 40 až 100 tisíc.

Démon
Bram Stocker pojal jeho osobu trochu jinak a využil k tomu více legend, než jen tu o Vladovi. Spojením více kultur a legend, dal vznik prvnímu Upírovi v řadě, ke kterým se později zařadil i Blade, nebo Edward Cullen Smějící se
Ale Vlad patřil mezi první skutečné upíry. Tedy osobu, která byla ve své podstatě tak zlá, že se proměnila v démona. Nemrtvého se zvláštními schopnostmi, který ke svému přežití potřeboval sát krev živých lidí. Své oběti mohl následně také nakazit a udělat z nich své přisluhovače.
Základ je tedy v tom, že Upíři musejí pít lidskou krev, aby přežili. Synonymem je proces v přírodě, kdy některá zvířata získávají z krve potřebné živiny, které si jejich tělo neumí přirozeně vytvářet.
A tak se vlastně pojem vampirismus rozesel po celém světě a vytvořil fenomén, který někteří naivnější dokonce začali pokládat za realitu.
A právě tady se pomalu dostáváme k tomu, že vampirismus je vlastně parazitovaní na jedincích. V tomto případě nasávání.

Energie v kostce
Postupem času se začali rozšiřovat ve velkém i další mýty, spojené s vysáváním. Některé cílili na vysávání duše z těla, jiné na životní energii. A právě pojem energetický upír, byl cílen na osoby, které, ať už vědomě, či nevědomě, vysávají z jiných jejich životní energii. To se následně projevuje silnou únavou, bolestmi hlavy, celkovou vyčerpaností, zkrátka nic, co by člověk nikdy nezažil po 8 hodinové směně v práci. A právě díky tomu se z tohoto pojmu stal celosvětově uznávaný fenomén, který do svých prací a publikací začali cpát i různí pseudo-psychologové, léčitelé a další alternativní existence Usmívající se
Nakonec, nebylo možné tenhle mýtus vyvrátit, protože příznaky ve svém životě zažil každý a obvykle při tom byla i další osoba. Takže svalit vinu na někoho jiného se doslova nabízelo. A tím se pojem energetický upír stal velmi aktivní a uznávaný lidmi po celém světě.

Kdo je vrah
Asi si teď říkáte, jak by mohl být někdo z práce unavený? Jak by něco takového mohlo být možné? Jak si vůbec může někdo něco takového dovolit? Já osobně bych za to vyhazoval zaměstnance na hodinu a strhnul jim celou tu únavu z platu Smějící se
Jistě, člověk nemůže být unavený a vyčerpaný, aniž by za to mohl někdo jiný. Což je typická lidská vlastnost. Proč hledat příčinu u sebe, když za vraha můžeme označit někoho jiného a tím se zbavit viny? A tak se stalo, že se celý internet začal plnit příběhy o tom, jak byl někdo s někým a jak po určité době byl úplně vysátý a že to nemá žádnou racionální příčinu. Ale protože to bych nebyl já, kdybych nezačal hledat racionální příčiny a nezmapoval bych problematiku i z vědeckého pohledu, tak to zkrátka udělám Usmívající se

Princip vzdálenosti
Nejprve bych začal definicí, dálkového vampirismu. Ten funguje tak, že na dálku, klidně i desítek či stovek kilometrů, z vás dotyčný může vysávat vaši životní energii. Ti rozumnější asi pochopí, že princip dělání něčeho na dálku je stejný jako udělej si sám. To znamená, že na dálku můžu lidi poslat akorát tak do prdele a mít dobrý pocit z toho, že jsem to udělal Smějící se
Z vlastních zkušeností i z příběhů lidí, je jasná jedna věc. Když obvykle někdo dělá něco na dálku, překvapivě to nefunguje tak, jak by mělo, což nakonec vede k tomu, že musí přijít odborníci a udělat to pěkně po staru. To znamená analogově.
Ale teď na chvíli zapomeňme na předsudky, a zkusme si představit, jak by asi fungovalo cokoli prováděné s životní energií na dálku. Představme si ne nepravděpodobný scénář, kdy si vás někdo vytipoval na FB a teď po vás loudí, nikoli nahé fotky, ale informace o vašem psychickém stavu. Potřebuje co nejvíce informací, včetně bydliště a čísla kreditky, aby mohl vytvořit spojení mezi vámi a sebou. Řekněme, že dotyčný je od vás vzdálen jen pouhých 20 km. Potřebuje vytvořit stabilní spojení, něco jako je červí díra, když Kurt Russell procházel hvězdnou branou v doprovodu Jamese Spadera.
Zkrátka takový stabilní most mezi dvěma body v prostoru. Jistě by bylo snadné vytvořit takový most v neprostoru, tedy místě, kde není přímo existence vzdálenosti. Jenže pokud by už takové místo existovalo, vytvořit si vlastní malou hvězdnou bránu by mohl být trochu problém. Myslím například s protržením časoprostoru či natržením jiných dimenzí. Zkrátka by to představovalo obrovské riziko, které by muselo být řízeno vládní organizací SGC. No, zkrátka by se to asi nepodařilo. Jedinou možnost, jak takový most vytvořit, je to vzít pěkně přes nám známý fyzický svět, kde funguje čas a prostor a kde je 1 kilometr asi 0,62 mil. Prostě klasika Usmívající se
Takže je nutné vytvořit energetický most, dlouhý 20 kilometrů. I když slovo vytvořit by v tomto případě nebylo moc přesné. Přesnější by bylo ho postavit. Pěkně jednu molekulu za druhou. Už taky začínáte vidět, kde je problém? I kdyby se dotyčnému opravdu podařilo postavit most, což by mu trvalo v přepočtu asi 562 let. Nemluvě o tom, kolik energie by bylo potřeba na udržení takového mostu po dobu 562 let Smějící se Dostáváme se do vysoce extrémních čísel. No, dobrá zpráva je, že za půl tisíciletí by se konečně vytvořil most k dotyčné osobě, kterou by bylo možno za pár hodiny kompletně vysát. Po té by bylo možné most zbourat a postavit další k někomu jinému.
Poslední věc je, že i kdyby se opravdu podařilo most postavit, k jeho udržení by bylo potřeba mnohem více energie, než na jeho postavení. A také nezapomeňte na to, že dostat se přes osobní auru cíle by bylo velmi obtížné, ne-li nemožné se dostat.

Blízká setkání
Takže dálkové vysávání by moc užitku nepřineslo onomu upírovi. Většina lidí se však shoduje spíše na tom, že jsou vysáváni v blízkosti dotyčného upíra. Nejde tedy o nějak extrémní vzdálenosti, ale čistě o přímou vzdálenost na několik metrů. Nebylo by tedy nutné stavět červí díru skrze prostor, ani stavět mosty. To už zní slibněji.
Jenže ono to vlastně tak jednoduché není. Lidské tělo sice v jednom okamžiku může vyzářit určité teplo a možná i zbytkovou energii, ale samotný proces vysávání není tak jednoduchý. I když vysajete energii z okolí, což zahrnuje teplo a kladné ionty, vaše tělo při nasávání vydá také energii. Tedy dostáváme se k základnímu procesu perpetuum mobile. To znamená, že v našich podmínkách není možné získat tolik energie, aby to pokrylo náklady na její výrobu.
Abych to převedl do řeči naší problematiky, tak na nasávání energie z okolí se potřebujeme soustředit a nejspíše i pohybovat. Energie, kterou takhle spotřebujeme k nasávání je však vyšší, než ta, kterou získáme nasáváním. Tohle ve výsledku znamená problém, protože se náš upír vyčerpá mnohem dřív, než oběť. To není moc praktické.

Intimní kontakt
Poslední možným nasáváním energie je přímý dotek a jak už asi spousta lidí chápe, pokud energetický vampyrismus existuje, bylo by vysávání dotekem prakticky nejúspěšnější způsob, jak toho docílit. Žádné ztráty z dálkového přenosu, ani stavby černých děr či mostů. Je čistý příjem energie z jednoho člověka na jiného. Ale může to opravdu fungovat?
Tento princip vysávání je využit ve spoustě filmech a seriálech, kdy se někoho dotknete a vytáhnete z něj duši, kterou pak pohltíte. Tím získáte vše, včetně vzpomínek a znalostí oběti.
Nechci se teď pouštět do nějakých dohadů a teorií o tom, jak funguje duše, či aura. Čistě teoreticky je možné tímto způsobem z někoho vysát energii, ale bohužel, není žádný důkaz o tom, že by se to někomu opravdu podařilo. Pokud se však jedná o můj názor, tak nevěřím, že by někdo nebo něco dokázalo vysát energii z buněk. Protože pokud ano, byla by to obrovská revoluce hlavně v oblasti medicíny a zabíjení. Jen si představte, že se po světě pohybuje zabiják, který se vás pouze dotkne a vy umřete z naprosto neznámých a neprokazatelných příčin. Tohle patří spíše do oblasti sci-fi. Skutečnost je taková, že pro zabíjení lidí je stále účinnější využívat nástroje a zbraně, případně násilí, než objímání a letmé doteky Usmívající se

Řešení odpovědi
Takže čistě teoreticky je fyzický kontakt jediný způsob, jak by mohli energetičtí upíři z někoho energii vysávat. Žádný dálkový přesun, ani blízké setkání. Prostě jen podání ruky, nebo objetí nebo jiné podobné fyzické aktivity Usmívající se
Ale je to opravdu tak jednoduché, jak to zní? Překvapivě, ne. Pokud jste si mysleli, že budete chodit po městě, každému třást rukou a vysávat z něj energii, abyste ze sebe učinili nejmocnější žijící bytost na světě, tak vás musím zklamat. Takhle to nefunguje Usmívající se
Životní energie je ve fyzické formě daná a nelze ji získat víc, než 100%. Takže jinak řečeno, bylo by fajn, vysávat každého na potkání, ale poněkud zbytečné, protože nad plnou kapacitu si tělo už víc nevezme a nadbytek energie by se uvolnil nejspíše do okolí upíra, což samozřejmě není moc pozitivní. Protože čím je aura hustší, tím způsobuje více problémů.
Další část mýtu se týká projevů energetického vysávání. Únava, bolesti hlavy, celková vyčerpanost, neschopnost se soustředit. Jenže tohle jsou fyzické projevy. Ve skutečnosti úbytek energie nemá žádný vliv na fyzickou činnost. Pokud čekáte, že odsátí energie způsobí bolesti hlavy, pak jste na omylu. Životní energie nemá práh bolesti a její odsátí se neprojeví přímo. Pokud bychom tedy odsávali energii ze subjektu a dostali se do kritické úrovně, způsobíme rychlé odumírání buněk. Technicky způsobíme, že buňky ztratí svou šťávu a umřou. To by mohlo způsobit vážné zdravotní komplikace. Ale spíše než bolest, by nejspíše nebylo cítit nic. Zkrátka nervové spoje odumřou a zůstane jen mrtvá tkáň. Po odpaření vody by se tak z organického materiálu stal jen prach.

Dneska ne, miláčku
Ale proč lidi bolí hlava, jsou unavení a je jim špatně? Jak je možné, že se to stává v přítomnosti jiných lidí? Přece není možné, aby někdo byl unavený bez žádné viditelné příčiny. A když je po ruce soused, tak proč mu nevystřelit mozek z hlavy, že?
Ve skutečnosti to má daleko racionálnější vysvětlení, než nějaké záhady okolo nasávání a vysávání energie. Klasická vyčerpanost může být způsobena třeba tím, že už jen ráno vstaneme dříve, než bychom měli, což naše tělo vnímá jako spánkový deficit. Unavení můžeme pak být po celý den.
Bolest hlavy je způsobena mnoha faktory, od nedostatku cukru v krvi, až po začínající nádor Usmívající se Tak si vyberte.
Ale to nejdůležitější, jsme vyčerpaní v blízkosti lidí, které zrovna nemáme moc rádi, nebo jejichž přítomnost nám vadí. Je to naprosto přirozený jev psychologie. Ve skutečnosti je to náš obranný mechanismus. Jak se tváříte, když víte, že vás čeká celodenní dřina? Člověka to unaví ještě dřív, než vstane z postele. Je to proto, že nemáme dělat zbytečné věci, které nechceme a mozek nám to tak dává najevo. Tento jev je patrný u prokrastinace, kdy je lepší povinnosti oddalovat, protože se nám do nich nechce. Už jen samotné pomyšlení na to, dělat něco bez motivace je příšerně deprimující.
A když k tomu máte ještě zapojit i sociální inteligenci a bavit se s někým o něčem, o čem absolutně nechcete, je energetický vampirismus na světě. To se samozřejmě projevuje na celkovém psychickém stavu, a pokud jste do teď byli veselí, tak tohle vám obvykle udělá takovou čáru přes rozpočet, že se radost změní v čistý stres. S veškerým optimismem se vytratí i celá motivace a najednou zjistíte, že jste nasraní a celý svět, že se vám do ničeho nechce a že nemáte na nic energii. Bylo by jednoduché říct, že si za to můžete sami. Ale ještě jednodušší je říct, že za to může ten, kdo vám tu náladu tak pokazil. A když už víte kdo a co, pak je snadné si odpovědět, proč. Protože vás chtěl zbavit vaši energie, kterou jste za celodenní práci ve fabrice tak pracně střádali Usmívající se

Paranormální test
A pokud tohle nestačilo, tak mám pro mnoho lidí skvělou zprávu. Už několik let probíhá experiment klubu českých skeptiků, kteří vyzvali lidi s nadpřirozenými schopnostmi, aby je prokázali před vědeckou komisí. Za úspěšné prokázání nabízí odměnu více jak 3 miliony korun. To už za trochu té námahy stojí. Podobný program mají samozřejmě skoro ve všech evropských zemích.
I přes množství zájemců, je odměna stále nedotčena a čeká na někoho, kdo by si pro ni přišel. A vysátí energie je prý tak jednoduché a banální, že je to jako dostat deset tisíc za to, když si kýchnete. Jenže kdyby to byla pravda, tento mýtus by byl už dávno potvrzen a někdo by si užíval na Kanárských ostrovech své pracně vydělané miliony. Realita je bohužel taková, že tohle nikdo neumí a tak si žádný energetický upír neodnese ani 3 miliony z Paranormální výzvy Usmívající se
Ovšem svůj pokud jsem udělal i já. Sice ne tak lukrativní. 3 miliony za prokázání takové schopnosti bych opravdu nedal, ale nabídl jsem možnost udělat testy a publikovat výsledek s tím jak výsledek dopadne. Bohužel bez odměny. No, ani tak se nikdo nepřihlásil a bez ohledu na to, kolik lidí se naparovalo a snažilo potvrdit své teorie, nikdo neměl dost odvahy to opravdu podstoupit i za předpokladu, že testovacím subjektem jsem měl být já sám. Na druhou stranu, není se ani čemu divit. Když to nikdo nedokázal za 3 miliony, tak zadarmo to už tuplem nikdo nedokáže Smějící se
Všechny argumenty nakonec skončili ve fázi, "Proč bych to měl dokazovat, když tomu věřím?", což je takový ten základní alibistický kec ve stylu, "Vím že je to kravina, tak ze sebe přece nebudu dělat debila, a ještě někde veřejně.".

S vtipem do světa
Takže doufám, že mýtus energetického vampirismu je jednou pro vždy u konce a že ti chytřejší konečně zapojí hlavu a najdou příčinu toho, proč se cítí unavení nebo proč je bolí hlava, když je večer čeká krásná intimní chvilka s partnerem.
Energetický mýtus je tak vyvrácen, a kdybych měl razítko bořičů mýtů, hned bych sem jedno dal. Na závěr řeknu jen jedno. Více jako 80% všech nadpřirozených jevů mají zcela logické a racionální vysvětlení v nám známé vědě. Není potřeba kvůli tomu vymýšlet nové teorie, které následně musí někdo potvrzovat či vyvracet. Stačí obvykle použít svou hlavu a věci najednou dávají smysl, i bez složitých teorií. Ale uznávám, že takhle rozšířený mýtus, jako energetičtí upíři, se opravdu každý den nevidí. Tak zase příště Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama