Kde se neseznámit

4. srpna 2016 v 21:54 | Jack Godman |  Kde se neseznámit

Kde se neseznámit


V minulosti jsem se věnoval problému Seznamek a toho, jak je jejich princip seznámení ve své podstatě nepoužitelný pro život. S tím ovšem musela dříve nebo později přijít i další otázka. Kde se tedy úspěšně seznámit? Kam jít, aby člověk měl reálnou šanci najít toho pravého?
Taky jsem se rozhodl, že to pojmu trochu jinak, než mé předchozí články.

Nekonečno
S nalezením životního partnera je to trochu jako sázka do loterie. Svého milého můžete najít kdekoli a kdykoli. Může to být dnes, může to být zítra, za měsíc, za rok, za deset let, za dvacet let nebo nemusíte najít nikdy. Což je trochu depresivní a vyžaduje dost trpělivosti (zvláště, když se po Vás chce, abyste čekali celý život na jedinou osobu). Pokud ji nemáte, může se hledání partnera změnit v celoživotní boj, ze kterého Vám jednou prostě hrábne...
Jak to ale udělat, když chcete štěstěně vyjít naproti a je vůbec taková možnost reálná? Chci říci, opravdu je možné násilně najít partnera, se kterým budete šťastní?

Místo a čas
Pojďme si teď projít pár informací o místech, které jsou údajně pro seznamování nejlepší:

Veřejná místa - Opravdový mýtus je tvrdit, že svého partnera najdete někde na ulici, v tramvaji, ve vlaku, na autobusové zastávce či v popelnici. Jediné co tak na ulici můžete najít je smrad, žloutenku, bezdomovce a když máte velké štěstí, tak jednu pětku. Dříve mohla být šance vyšší, ale v době digitálních technologií, kdy každý druhý člověk čumí do mobilu a sleduje facebookové statusy, to vážně nenahrává k seznámení.
Teď si zkuste představit, kolik lidí denně na ulici potkáte. Tisícovku, pokud se pohybujete v alespoň středním městě. 500 z nich mohou být muži a asi 350 z nich bude mít průměrný věk 25 - 40 let. Pokud nejste žádná miss univers nebo pornohvězda, která svému milému podrží jako záminka k seznámení, pak se tento počet sníží na asi 230 mužů. Ale pokračujeme dál.
Říká se, že v reálu je snazší odhalit přetvářku. Na to zapomeňte. Pokud nejste empati, pak je v reálu daleko jednodušší hrát roli a okouzlit druhého. Prostě chemie v mozku usnadňuje těmto lidem zabodovat.
A další mýtus. Úchylové, pedofilové, násilníci, zkrátka všichni ti, které potkáváte na internetu, tak ty v reálu nepotkáte. To jako vážně? Vážně si myslíte, že úchyl nepůjde po ulici a že ho nemáte šanci potkat? Všichni, kdo jsou na internetu, jsou i v reálu plus ti, kteří na internetu nejsou. Asi 15% mužů je podobného smýšlení. Takže zbývá 195 potencionálních mužů.
Když vyškrtneme počet mužů, kteří jsou pod Vaši úroveň ještě před tím, než s nimi promluvíte, dostáváme se na 142 mužů. Vyškrtněme ty, kteří jsou zadaní a věrní - zbude asi 96 mužů.
Zadaní a nevěrní - 55 mužů.
Charakterově nekompatibilní - 32 mužů.
Šance na dlouhodobý vztah - 25 mužů.
Muži, kteří se nechají sbalit od ženy - 17 mužů.
Takže pokud žena osloví 500 mužů, může najít až 17 potencionálních partnerů. To není tak zlé, ale ruku na srdce, která žena se sníží k tomu, že bude balit chlapy na ulici? Asi jen 8%. Takže to hledání životního partnera dost komplikuje Smějící se
Jak jsou na tom muži? 500 žen. 428 potencionálních partnerek. 342 žen, které se s mužem nevyspí jen pro to, že to chce. 230 žen, které chlapa nevyfakují jenom za to, že je oslovil. 184 žen, které jsou ochotny si začít s někým, kdo nevypadá jako Justin Bieber nebo Jamie Dornan. Jenže z toho je asi jen 37 žen je ochotno si začít s mužem z čistě rozumových důvodů, aniž by vzájemně přeskočila jiskra (záměrně počítám se vztahy bez jiskry, protože vztahy založené na zamilovanosti mají asi jen 13% šanci na úspěch).
Charakterová nekompatibilita - 21 žen.
Zadané a věrné - 18 žen.
Zadané a nevěrné - 7 žen.
Nemající zájem o vztah - 3 ženy.
Takže po vyřazení nepoužitelných adeptek má tak muž šanci na to, že z 500 žen, které osloví, budou asi jen 2 - 3 ženy použitelné pro vztah a společný život. Ale nutno dodat, že kromě jedinců s nízkým sebevědomým, jsou muži prioritně lovci. Za svůj život se k 500 oslovených žen mohou dostat (já jsem například za svůj dosavadní život oslovil tolik žen, kolik spočítám na prstech obou rukou).
Ale teď si zkuste, dámy, představit praxi, kdy opravdu jdete po městě a každého osamělého muže oslovíte a pokusíte se ho pozvat na rande, nebo kávu. Vážně by Vám to přišlo normální?

Stálý kolektiv - Škola, práce, tréninky a všeobecně místa, kde se stále setkáváte s těmi stejnými lidmi. Co mají společného? To, že jsou tam lidé obvykle tak dlouho, že o nich zvládnete zjistit zajímavosti z jejich života. Ano, svůj protějšek poznáte po letech společné existence víc, než kolik by se toho dozvěděli partneři za roky společného bydlení Smějící se Nebo si to alespoň myslíte.
No, výhoda je, že opadá jisté zjišťování a seznamování. Dotyčného už znáte. Žádné složité seznamování a oslovování. Na druhou stranu, to že znáte jen jeho kladné stránky, neznamená, že jeho záporné na Vás budou působit stejně. A nakonec, jsou to ty záporné rysy, kvůli kterým se partneři rozcházejí.
Pokud to vyjde, budete mít výhodu, že svůj protějšek můžete potkávat 24 hodin denně bez možnosti přestávky. Budete všechno dělat spolu a budete mít spoustu společných vzpomínek.
No pokud to nevyjde, pak se tyhle klady změní v zápory, vedle kterých je i peklo procházka růžovým sadem. Nedivte se pak, že změna práce nebo pracovní pozice se stane určitým řešením.

Koncerty - Ano, vyrazit si na koncert, koho by to nezajímalo. Poslechnout si svou oblíbenou kapelu na živo, pobavit se, zhulit se, prstě taková milá zábava na víkend. Najít svou spřízněnou duši na koncertu není zase tak nepraktické. Máte jistotu, že budete mít společné zájmy i společný pohled na život. Můžete se bavit spolu, aniž by jeden z Vás musel přetrpět kapelu, která hraje tak strašně, že i kulka do hlavy vypadá jako nejméně násilné řešení.
Jo, ale teď vážně. Kdo z Vás jezdí na koncerty za účelem seznámení? Zaplatíte si lístky a pojedete přes půl republiky na kapelu, která Vás absolutně nezajímá, jen pro to, abyste se mohli seznámit a případně si s někým zašukat? To připadá ujeté i mě Smějící se

Sociální sítě - Když jsem byl mladší, světem se zrovna rozjížděla mánie chatovacích místností. Každý, komu bylo pod 18 let tak úspěšně trávil volný čas na Xchatu, nebo podobných stránkách, které nabízeli pokec s lidmi, které neznáte. A já nebyl výjimkou. Vždy po vyučování jsem spěchal na počítač ve veřejné odpočívárně školy, jen abych si mohl pokecat s lidmi, o kterých jsem nevěděl vůbec nic, ale byla reálná šance najít si tam holku. V místnosti, která byla zaměřena na mé město, se scházelo pár stálých lidí a jednou jsem si tam dokonce domluvil rande. Abych to zkrátil, moc schůzek jsem tehdy za sebou neměl, takže ani moc zkušeností, ale už tehdy jsem věděl, že horší rande bych nezažil ani s plyšovým méďou Mrkající A měl jsem pravdu, do dnes žádná z příšerných schůzek nepřekonala tu, kterou jsem si domluvil v této chatovací místnosti Smějící se
Dnes technologie pokročila a chaty se již netěší takové oblibě, jako v dobách, kdy mi bylo 15. Chaty, ICQ, atd., nahradily ve velkém sociální sítě jako facebook nebo twitter. Rád bych řekl, že to alespoň změnilo něco k lepšímu, jenže nezměnilo. Zoufalci stále chodí po facebookových profilech a hledají, komu by napsali a s kým by se mohli seznámit - nebo v řeči dneška, holku, která by jim bez zbytečných keců podržela a možná i vykouřila.
Dnes, kdy je síť profilů propojena a každý má v přátelích každého, se tak vlastně ani člověk nemusí snažit. Stačí si vybrat oběť a pak už jen sledovat, jestli bude povolná k úchylným praktikám, či ne. Dámy vážně, od chlapů, kteří se chtějí tímhle způsobem seznámit, byste neměli nic nadějného čekat. A možná ani pozitivního.
Proč tady nezmiňuji muže? Protože ženy tímhle způsobem obvykle nevyhledávají své oběti, i když i zde se najdou výjimky. A žena, která si chce zašukat, tak většinou nemusí chlapa ukecávat několik týdnů na facebooku Usmívající se

Seznamky - O seznamkách jsem napsal celý článek, který si můžete přečíst zde. Snad jen doplním malou informaci, že od doby, kdy jsem článek napsal, se na seznamkách vůbec nic nezměnilo.

Přátelé - Stalo se Vám někdy, že se kamarádovi nebo kamarádce zželelo Vaši osamělé situace a rozhodla se, že Vám domluví schůzku se svým stejně osamělým kamarádem, který je strašně hodný a skvělý a sama by s ním chodila, kdyby už nebyla zadaná? Taky se Vám zdá, že je v tom trochu škodolibosti?
Jedna věc se musí tomuto stylu nechat. Schůzka je jistá. A šance na scorování asi 60%. Pokud se chcete mermomocí seznámit, pak není nic lepšího, než říct kamarádům. Pokud nemáte nereálné nároky na partnera, pak z toho může být dokonce i vztah. Úspěch se sice nedá zaručit, ale pokud už jste vyrostli z takového toho dětinského očekávání vzájemné jiskry a superzamilovanosti, pak existuje dokonce reálná šance na něco jako dlouhodobý vztah s možnými následky.
Ale pozor, pokud se jedná o velmi dobrého kamaráda nebo kamarádku Vaší kamarádky nebo kamaráda a nevyjde Vám to, pak zapomeňte na společné srazy a možná i na to, že Vám domluví další schůzku Smějící se Co víc, okruh přátel a známých je značně úzký. Takže výmluvy typu "On nemá vlasy. Vypadá jako oholená opice. Ožral se tak, že ani nemohl mluvit. Měl malýho ptáka. Měl moc velkýho ptáka. Musela jsem za sebe platit sama. Během schůzky se třikrát pokusil o sebevraždu". Vážně, dámy, buďte trochu skromné a berte co je Smějící se

Doma - Procházíte se po ulici, sexy jako nikdy dříve a myslíte si, že všichni chlapi Vám klečí u nohou. Přijde za Vámi šarmantní a pohledný muž, který Vás prosí o pomoc s malými štěňátky, které má doma a že Vám za pomoc jedno dá. Navíc Vám ukáže fotku, které se zkrátka nedá odolat, jak malé chundelaté štěňátka spinkají pěkně přitulená u sebe.
A než se nadějete, jste u něj ve sklepě, svázaná s roubíkem v puse, abyste nemohla křičet. Štěňátka nikde, ale za to Vás na přivítanou párkrát znásilní.
Dámy, pochopte, že Váš ne tak úplně svobodně zvolený partner to s Vámi nemyslí zle. Jen se o Vás bojí. Nechce, aby se Vám něco stalo, aby Vám někdo ublížil. Musíte pochopit, že to nedělá pro sebe, ale pro Vás, aby Vás ochránil. A není to lepší, než kdyby Vás ignoroval? Ale to jen tak pro odlehčení Usmívající se

Veřejná alkoholická místa - Jistě to znáte. Dvě výstavní kočičky si sednou k baru, oblečené tak, aby byl vidět výstřih a možná i kousek stehýnka. Nožku přes nožku, v ruce cigárko a popíjet levné vínko, dokud se nenajde někdo, kdo by je nepozval na drahé vínko, případně nějaký ten sekt, whisky nebo jin. No, tyhle dámy nejsou náročné. Ani nemusíte mít prachy. Prostě je stačí ožrat a pak si s nimi zapíchat. Dokonce jim v podnapilosti můžete nakecat, že jste fotograf, nebo herecký agent. Ale pozor, možná si na to nevzpomene Smějící se
Lidé, kteří chodí do barů a hospod mají jednu slabinu. Chlast. Když je opijete, obvykle můžete dostat, co chcete. A když je neopijete Vy, opijí se sami, ale pak z toho nemusí nic kápnout.
A pokud jste dáma a jdete do takového podniku za účelem seznámení, pak doporučuji pít dvakrát tolik. Muži se pak budou jevit přitažlivější a svůdnější. Po lahvi sektu se může i Homolka proměnit v playboye Davida Backhema Mrkající

Diskophilie - I když se jedná o veřejné alkoholické místo, zařadil jsem ho pod samotnou kapitolu. Vzpomínám si, jak jsem poprvé byl na diskotéce. Poslouchal příšernou hudbu (ano, těm co to nedošlo, jsem metalista), snažil se tvářit co nejméně otráveně a hltal všechny historky o tom, jak chlap jede na diskotéku, tam sbalí holku a hned se s ní vyspí. Musím říct, že realita nebyla tak světlá, jak ji spousta jiných popisovalo. Kromě jediného chlapa, který měl vyholenou hlavu, pracky jak lopaty a vysoký asi 2 metry, si tak nevzpomínám, že by nějaký jiný chlap dovedl svůj mokrý sen k realitě. A ani mě se za pár návštěv nepodařilo ani jednou smočit. Takže si říkám, jestli tam ty holky nejezdili jenom kvůli tancování Smějící se A chlastu. Úspěšná holka nemusela za celý večer nic platit a nikomu nemusela nic držet Usmívající se
Druhý problém je, že na diskotéky jezdí buď vypatlané krávy, nebo malé holky (to je to stejné, jenom slušněji vyjádřeno). Jasně, když je Vám 15 nebo 17, tak je Vám jedno, jestli holka, kterou pícháte, má 13 let. Jenže ve třiceti a více letech už to není k poměřování výkonu před kamarády Smějící se V lepším případě si Vás podá její otec. V horším případě si Vás podá její otec, který současně policajt.
Takže po několika výletech na diskotéky jsem se rozhodl, že tady na zásun čekat nemůžu. Anebo nechci (tehdy mi bylo 15 let, život jsem měl už téměř za sebou).

Sám a sám
Dobrá, ale kde se má seznámit úchyl, jako jsem já, který nemá svůj vlastní sklep? Jedna možnost je koupit si pěkný odlehlý baráček, s již vestavěným sklepem, nebo izolovanou místností. Nakonec, majitelé nemovitostí byli u žen vždy preferovanější.
Druhá možnost je pořídit si kamarády. Můžete si je koupit, ale daleko levnější je je ukrást, nebo posbírat ze země. Konec konců, kdybychom my chlapi měli dost peněz, mohli bychom každý den chodit do bordelu a nemuseli se trápit seznamováním Smějící se
Třetí možnost, pořiďte si štěně. Z vlastní zkušenosti vím, že holky letí na Štěňátka (neptejte se mě, jak to vím). Štěně zavede hovor se ženou místo Vás no a pokud nejste úplně vypatlaní, nebo němí, tak z Vás nějaké ty hesla vypadnou. "Káva, jít, ty." "Šukat, dnes, my."
Čtvrtá možnost je jen pro lidi, kteří mají koule ze železa. Je totiž založena na vlastním veřejném ponížení. Ale pokud Vám to problém nedělá, tak se přihlaste do některé z reality show, nebo talentových show. Když to zvládnete, budete za borce. Když to zvoráte, budete za totální paka. Ale špatná reklama je taky reklama Usmívající se

Blbej výsledek
Ano, napsal jsem to jako srandu, ale seznamování není sranda. Je to vážná věc, která může vést až k vymření lidské populace.
Takže kde člověk může tlačit na pilu a opravdu se seznámit? Nebo alespoň mít reálnou šanci na seznámení?

Zdá se, že nikde, ale zase, když chce člověk tlačit na pilu, tak musí investovat do trochu akčnějšího přístupu. Nenabádám Vás, abyste někoho unesli, ale když mu dáte nůž pod krk, nebo ukážete, jak umí praštit holka, určitě tím nic nezkazíte Mrkající Takže kdekoli se budete chtít seznámit, mějte připravený chlast, kudlu a provaz (pro jistotu). A ještě štěňátko. V téhle kombinaci Vám nikdo neodolá…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 retrofeeling retrofeeling | Web | 8. srpna 2016 v 20:35 | Reagovat

Pěkně napsáno :-D Ještě jdu na ten článek o seznamkách :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama